RECEPTION (CZ)

We are the light that helps other people see!

O PROJEKTU

Klient: Passerinvest Group, UniCredit Bank

Lokace: Recepce budovy Filadelfie, Praha. Sídlo Passeirinvest group a středoevropská centrála UniCredit Bank.

Zadání: Oživit prostor nově rekonstruované recepce projektory spojenými s uměním. Využít k projekci zeď za recepcí a zachovat ji neporušenou, tzn. žádné vrtání. Zajistit zcela automatický provoz systému bez nutnosti jakékoliv obsluhy. Zároveň se během dne mají střídat motivy dle předepsaného plánu. Dále byla požadovaná vzdálená správa a možnost do promítaného obsahu vstoupit a vložit text nebo obrázek. Primárně se však od samého začátku nemělo jednat o reklamní plochu. Co video obsahu týče, ten měl být spíše formální / decentní, žádné bláznovství nebylo dovoleno.

Řešení: Obklad zdi, respektive vestavěné skříně, byl pro promítání příliš lesklý. Tak jsme se rozhodli ho zmatnit čirou matnou dekorativní fólií řezanou rovnou do tvaru reliéfu, na který se promítá. Tvar reliéfu vychází z tvaru recepčního pultu a zároveň zajišťuje aby zaměstnanci recepce nikdy nemohli být projektory oslněni.

Video obsah jsme vytvořili s ohledem na to, jak se během dne mění barevnost světa kolem nás. Takže promítané video smyčky se během dne mění a střídají se tu a tam se statickými fotografiemi Prahy focenými v danou denní dobu a taky v daném ročním období. Během pracovní doby jsme ještě doplnili tzv. uvítací animace pro oba klienty. Takže vždy před půl a před celou svítí tato uvítání, hlavně pro hosty mířící na schůzky.